drewniane drzwi zewnętrzne barański

Drzwi zewnętrzne do twojego domu

Od zawsze jedną z fundamentalnych ról, jakie pełniły drzwi zewnętrzne, była ochrona przed zimną i złodziejami. Wraz z rozwojem technologii, poprzeczka jest stawiana coraz wyżej, a wymagania są coraz bardziej rygorystyczne. Obecnie dobrze zaprojektowane i wyprodukowane drzwi zewnętrzne mają doskonałe właściwości termoizolacyjne i antywłamaniowe. Produkty, jakie oferuje firma BARAŃSKI zostały stworzone w zgodzie z najwyższymi standardami, toteż usatysfakcjonowany będzie nawet najbardziej wymagający odbiorca.

Renomowane drzwi zewnętrzne

Jako producent drzwi wysokiej klasy, BARAŃSKI skupia się nie tylko na drzwiach wewnętrznych. W sprzedaży są również eleganckie drzwi zewnętrzne. Bardzo łatwo można zauważyć, że linie drzwi wejściowych, częściowo pokrywają się z tym, co stworzono z myślą o zastosowaniu w pomieszczeniach. Każdy model może zostać wyposażony w górną albo boczną dostawkę. Klienci kierujący się w stronę klasycznych rozwiązań powinni zwrócić uwagę na serię Classic i Classic Plus. Frezowania, jakie znajdują się w płycinie są eleganckie, wedle tradycyjnego wzornictwa. Chcąc jeszcze bardziej utrzymać dom w tego typu stylistyce, można spojrzeć na modele, które obejmuje linia Retro. Wzornictwo tego rodzaju będzie fantastycznie współgrało z tradycyjnym budownictwem.

Klasyczne drzwi zewnętrzne

Classic

Klasyczne drzwi zewnętrzne linia classic Klasyczne drzwi zewnętrzne linia classic Klasyczne drzwi zewnętrzne linia classic Klasyczne drzwi zewnętrzne linia classic

Classic Plus

Klasyczne drzwi zewnętrzne linia classic plus Klasyczne drzwi zewnętrzne linia classic plus Klasyczne drzwi zewnętrzne linia classic plus Klasyczne drzwi zewnętrzne linia classic plus

Retro

Klasyczne drzwi zewnętrzne linia retro Klasyczne drzwi zewnętrzne linia retro Klasyczne drzwi zewnętrzne linia retro Klasyczne drzwi zewnętrzne linia retro

Dobór drzwi zewnętrznych do bryły budynku

Jeżeli budynek jest nowoczesny, posiada nietypową bryłę i nowoczesną elewację, drzwi zewnętrze powinny być utrzymane podobnym klimacie. Warte uwagi będą drzwi ramowo-płycinowe, jakie znajdują się w serii Modern Inox. Ich płycina jest gładka a na niej znajduje się dwustronna aplikacja wykonana ze stali nierdzewnej. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, także tutaj klienci mają bardzo szerokie możliwości pod względem wyboru wzorów i wykończenia.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne

Modern Inox

Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Modern Inox Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Modern Inox Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Modern Inox Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Modern Inox

Ciekawe są także drzwi zewnętrzne z serii Prestige, gdzie modele są uzupełniane o kamień i szkło. Postawienie na modele z tej grupy produktów, to wyposażenie swojego domu w drzwi o wyjątkowym wzorze, ciekawym kolorze i z detalami, które podkreślają charakter i wyróżniają się na tle całej elewacji.  Aplikacja z węgla drzewnego, kamienia, brązu, czy z szarego piasku będzie robiła wrażenie na wszystkich odwiedzających, a sam dom od razu sprawi wrażenie bardziej eleganckiego. Równie fenomenalnie będzie się prezentowało szkło połyskujące w słońcu.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Prestiż

Prestiż Glass

Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Prestiż Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Prestiż Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Prestiż Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Prestiż

Prestiż Kamień

Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Prestiż Kamień Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Prestiż Kamień Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Prestiż Kamień Nowoczesne drzwi zewnętrzne linia Prestiż Kamień

Drzwi zewnętrzne linia Simple

Simple

Drzwi zewnętrzne linia Simple Drzwi zewnętrzne linia Simple Drzwi zewnętrzne linia Simple Drzwi zewnętrzne linia Simple

Simple Inox

Drzwi zewnętrzne linia Simple Inox Drzwi zewnętrzne linia Simple Inox Drzwi zewnętrzne linia Simple Inox Drzwi zewnętrzne linia Simple Inox

Drzwi zewnętrzne do domów energooszczędnych

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje budownictwo pasywne i energooszczędne. W budynkach zaprojektowanych wedle tych założeń istotny jest każdy element, który pomoże zatrzymać ciepło. Dlatego też wśród modeli przygotowanych przez firmę BARAŃSKI znajdują się drzwi zewnętrzne, które można zastosować przy tak wymagających budynkach. W ich przypadku polecana jest seria Thermo Wood Plus. Drzwi z tej linii zostały wykonane z klejonego warstwowo drewna sosnowego. Termoizolacyjne parametry drzwi tego typu uważa się za wystarczające, jeżeli panel z XPS ma grubość 60 mm, a skrzydło 78 mm. Tymczasem modele znajdujące się w ofercie producenta mają kolejno wartości 87 mm i 105 mm. Zatem drzwi zewnętrzne z tej linii spełniają swoją funkcję doskonale. Mało tego, podobnie jak przy wszystkich innych seriach z kolekcji, także i tutaj równie ważne jest zachowanie wysokiego poziomu estetyki.

Klienci bardzo cenią sobie dopracowaną izolacyjność akustyczną i cieplną, a także bezpieczeństwo i estetykę. Tuż obok tradycyjnego budownictwa, coraz więcej osób decyduje się na dom energooszczędny, bądź pasywny. Już w trakcie projektowania budynku ważne są wszystkie parametry. Budownictwo to jest wyjątkowo wymagające, a zatrzymanie ciepła wewnątrz jest jednym z priorytetów. M.in. to właśnie dla właścicieli takich domów powstała seria drzwi zewnętrznych Thermo Wood i Thermo Wood Plus.

Zalety drzwi zewnętrznych Thermo Wood

Każdy model znajdujących się w tej kategorii produktowej powstał na bazie drewna sosnowego, które jest warstwowo i naprzemiennie klejone. Aby drzwi zewnętrzne mogły być uznane za odpowiednie do domu pasywnego, panel termoizolacyjny z XPS musi być nie cieńszy niż 60 mm. Wszystkie drzwi Thermo Wood spełniają do wymaganie. W ościeżnicy i w skrzydle, a dodatkowo również na grzbiecie, znajduje się uszczelka. Zostały także wyposażone w próg aluminiowy z wkładką termiczną. Dzięki połączeniu ze sobą tych udoskonaleń drzwi zewnętrzne Thermo Wood mają współczynnik ciepła 0,85W/(m2K).

Jeżeli klient chce zamówić drzwi w wersji standard, będą one miały grubość 78 mm i wymiar 1020 x 2100 mm. Jednak producent chce w jak największym stopniu wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców, dlatego istnieje możliwość zamówienia drzwi w innym rozmiarze. I to bez żadnych dodatkowych opłat! Drzwi zewnętrzne BARAŃSKI posiadają dwa niezależne zamki i dwie wkładki w systemie jednego klucza. Z kolei ościeżnica jest wyposażona w dwa zaczepy LOB, które można regulować. Dla zwiększenia bezpieczeństwa domowników przed włamaniem, drzwi posiadają przeciwwłamaniowy wręg, który nie pozwoli włamywaczowi na wyważenie. Aby jeszcze bardziej zwiększyć solidność, rama skrzydła posiada stalowy profil „C” 40×20 mm.

Drzwi zewnętrzne Thermo Wood nie tylko do domu pasywnego

Seria Thermo Wood budzi duże zainteresowanie osób posiadających domy energooszczędne i pasywne. Nie bez powodu, fantastycznie odpowiada na wszystkie ich potrzeby. Jednak w drzwi zewnętrzne z tej serii mogą zaopatrzyć się także właściciele domów zbudowanych wedle tradycyjnych metod. Trudno nie zauważyć, że ceny energii wciąż rosną, a to coraz bardziej obciąża domowy budżet. Jednocześnie rośnie też świadomość i znaczenie ekologii. Dlatego też ze względów ekonomicznych i ekologicznych, coraz większa grupa osób poszukuje sposobów na to, by w swoich domostwach wprowadzić energooszczędne sprzęty. Można pójść o krok dalej i zadbać o to, by z domu nie uciekało ciepło, a zimno nie wdzierało się do środka przez nieszczelności. Drzwi zewnętrzne Thermo Wood sprawdzą się w tym idealnie, a domownicy szybko zauważą odzwierciedlenie ich jakości wykonania i solidności w niższych rachunkach.

Dla najbardziej wymagających klientów powstała seria drzwi Thermo Wood Plus. Wizualnie modele z tej linii są zbliżone do wersji podstawowej. Podobna jest też budowa oparta na klejonym drewnie sosnowym. Różnica tkwi w grubości panelu  termoizolacyjnego XPS, który ma 87 mm, natomiast całe skrzydło 105 mm. Także w ich przypadku możliwe jest zamówienie drzwi w innym rozmiarze bez dodatkowych opłat.

Drzwi zewnętrzne na lata

Istotną zaletą drzwi Thermo Wood i Thermo Wood Plus jest trwałość i perfekcyjne wykończenie. W trakcie ich wytwarzania wykorzystuje się drewno, które poddaje się impregnacji, a później trzy razy pokrywa hydrodynamiczną farbą transparentną. Zabiegi te są starannie, co przekłada się na wysoką odporność i żywotność. Farby transparentne obejmują 12 kolorów, a poza nimi klient może wybrać dowolny odcień z palety RAL. Ponieważ drzwi zewnętrzne powinny być dobierane nie tylko przez pryzmat swojej funkcjonalności, ale także designu i tego, czy będą się dobrze komponowały z budynkiem, do wyboru są drzwi płytowe albo drzwi płytowe inox. Jest to szczególnie doceniane przez właścicieli budynków o nowoczesnych formach i nietypowych bryłach. Ciekawą opcją jest możliwość wyposażenia w pakiet trzyszybowy dwukomorowy, bądź też czteroszybowy trzykomorowy. Szyby te mogą myć w formie witraży, ale ciekawie prezentuje się szkło mleczne, lustro weneckie, czy szyba piaskowana reflex brąz.

Akcesoria do drzwi zewnętrznych

Kupując w firmie BARAŃSKI klient może doposażyć drzwi zewnętrzne o akcesoria takie jak zestaw kontroli dostępu. Jest to dobre rozwiązanie pozwalające zastąpić zwykłe zamki. Są one w postaci czytników linii papilarnych lub klawiatur kodowych. Warto też zwrócić uwagę na antaby, które pozwalają na otwieranie przyciskiem albo przez radiowe sterowanie pilotem.